אני קלודי טל,

פסיכולוגית התפתחותית ופרופסור אמריטה. עוסקת במהלך כל השנים בהכשרת מחנכות ומחנכים בחינוך לגיל הרך. פרשתי אחרי 32 שנות עבודה במכללת לוינסקי לחינוך. בתפקידי האחרון שימשתי ראש תוכנית תואר שני בחינוך לגיל הרך. כיום מלמדת במכללה אקדמית חמדת. מרצה ומדריכה בנושאים שקשורים לחינוך לגיל הרך, כגון:

כישורים של המאה ה- 21, כשירות חברתית, ניהול כיתה, למידה מתווכת, התמודדות עם בעיות התנהגות, קריאה חוזרת של ספרי ילדים, סוגיות מיוחדות בחינוכם של תינוקות ופעוטות (בחירה, הצבת גבולות והקניית הרגלים, התמודדות עם תוקפנות וקשיים התנהגותיים אחרים; חינוך לניקיון, טיפוח יצירתיות ולמידה).

בגיל הרך אני מתכוונת לתינוקות, פעוטות, ילדי גן וילדים בכיתות א' וב' (מהלידה עד גיל 8).

כל חיי המקצועיים אני עוסקת בהכשרת מחנכות במסגרות שונות של חינוך לגיל הרך (מעונות יום, פעוטונים, גני ילדים, כיתות א' וב') ובהדרכת הורים בדרכים "מסורתיות" שכוללות מפגשים פנים –אל-פנים.

אווטאר 1200

בבלוג אני דנה
בנושאים מגוונים:

ענייני מדיניות, פרקטיקות חינוכיות, כישורים שיש לטפח אצל הילדים לצד כישורים שנחוצים למי שמגדל ומחנך אותם.

הבלוג נוסד בספטמבר 2015 מתוך רצון להנגיש ידע מקצועי ותאורטי וכן ממצאי מחקר לקהל המחנכים וההורים. הכתיבה רספונסיבית לסוגיות שמעסיקות את החברה, ונובעת מתוך צורך להציג עמדות ותפיסות חינוכיות ולנסות פה ושם להשפיע על העשייה החינוכית בגיל הרך בארץ. מאז הקמתו ועד היום, אני רואה בכתיבה עקבית בבלוג חלק מרכזי מעשייתי החינוכית.

בנוסף לעיסוקי המקצועי רב השנים בחינוך לגיל הרך, העיסוק וההתלבטויות שליוו את גידול בנותיי ואת הקשר היקר לי מאוד עם ארבעת נכדיי מהווים מקורות השראה לכתיבה בבלוג. במה זאת מאפשרת יצירת זיקות בין האישי, האזרחי והמקצועי -חיבור שהכתיבה האקדמית שאני עוסקת בה במקביל איננה מאפשרת.

הספרים שלי:

תודות

אלודי הוטייה סייעה בהקמת הבלוג בשנת 2015 ומסייעת עד עצם היום הזה בהפצת כל הפוסטים לציבור הגננות והמורים.
ד"ר מיכל טל-סוחר השקיעה את מלוא מרצה וכשרונה בעיצוב האתר החדש ותמשיך ללוות את התפתחותו של הבלוג.