חשוב להעביר ישיבות מורים, אסיפות הורים, השתלמויות ואת הלימודים האקדמיים לזום- ויפה שעה אחת קודם!

running girl transp
קבלו עדכונים אחת לשבוע על פוסטים חדשים בבלוג:

הגל החמישי כבר כאן. לפנינו נתונים על "הכישרון" של האומיקרון להדביק ולהביא להתפשטות המגפה. זאת ועוד, אנו נוכחים שבעולם ההידבקות מצליחה להשבית שירותים שונים בשל ריבוי האנשים המאומתים והנמצאים בבידוד.

במקביל מתקיים זה כמה חודשים מאמץ להחזיר את החיים למסלולם הנורמלי. על כן גם בימים אלו ממש מתקיימות אסיפות הורים, השתלמויות וישיבות צוות במסגרות החינוך ובמרפאות קופת חולים כרגיל. דהיינו, כל צוות המורות (ולעתים במרפאות כל צוות הרופאות והרופאים) נפגשים פנים אל פנים. מפגשי הורים לקראת תעודת המחצית בבתי הספר מתקיימים פנים אל פנים. באוניברסיטאות ובמכללות להוראה ממשיכים ללמד לפחות חלק מהזמן (או חלק גדול מהזמן) פנים אל פנים.

אני חושבת שאין לזה היגיון. דווקא כדי להבטיח פעולה רציפה של גני ילדים, בתי ספר ומרפאות בקהילה הכרחי לצמצם עד כמה שאפשר מגעים חברתיים ישירים. אני בהחלט חושבת שיש לקיים ישיבות צוות והשתלמויות. ניתן לעשות זאת בזום ולא להפגיש יחד צוותים שלמים ולהגדיל את הסיכון להשבתתם של שירותים . אני לא רואה היגיון רב להמשיך במפגשים פנים אל פנים ולהביא להדבקה.

פעולות מסוג זה מחייבות יוזמה ברמת הארגונים ובתי הספר בהיעדר הנחיות מחייבות של המדינה. אין סיבה לא להגדיל ראש וליזום מעבר פעולות אפשריות לזום. במקביל יש לעשות כל מאמץ לאפשר את המשך הלימודים של הילדים במסגרות החינוך.

בנוסף, לא יזיק לעודד צוותים וילדים לשמור על כללים, לעטות מסכות ולהתחסן.

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.