הכרחי להשאיר את האחריות על חינוך לידה עד שלוש במשרד החינוך!

running girl transp
קבלו עדכונים אחת לשבוע על פוסטים חדשים בבלוג:

פוסט זה מתפרסם בסמוך ליום זכויות הילד או יום הילד הבינלאומי החל בתאריך 20.11.2022. בפוסט נטען שיש במעבר האחריות של חינוך התינוקות והפעוטות לאחריות משרד הכלכלה(או הרווחה או התעשיה) פגיעה של ממש, פגיעה מיורת בזכויות הילדים הצעירים.

פורסמה בתקשורת התייחסות מעוררת התנגדות מובנת לכוונת השותפות בקואליציה המסתמנת לדרוש את החזרת האחריות על חינוך לידה עד שלוש למשרד הכלכלה. ליאור דיטל מדה מרקר כתב על כך גם ב- 16.11.2022 וגם ב17.11.2022. דרישה זו להחזיר את האחריות על חינוכם של התינוקות והפעוטות למשרד הכלכלה לא מובנת בעליל, והיא מנוגדת לעיקרון שעל המדינה לפעול לטובתם של הילדות והילדים (הצעירים והמבוגרים) החיים בה.

הטיפול בחינוך ילדים בני לידה עד שלוש סבל מהזנחה במשך כל שנות קיומה של מדינת ישראל. הקביעה שהאחריות על חינוכם תימסר למשרד הרווחה, למשרד הכלכלה או למשרד התעשייה הייתה אחת הקביעות הבעייתיות ביותר בנוגע לחינוך במדינה. התפיסה לפיה תינוקות ופעוטות אינם זקוקים לחינוך איכותי ולטיפול ולחינוך של מחנכות שעברו סינון וקיבלו הכשרה ראויה היא תפיסה בעייתית מאוד שאינה זוכה לתמיכה מאף פוליטיקאי ואיש חינוך שמבין את מאפייני הגיל ואת הצרכים של ילדים. יתרה מזו, היעדר פיקוח מקצועי ואינטנסיבי על דרכי הפעולה של מסגרות החינוך לגיל הרך לא בא בחשבון. ראינו את התוצאות של חוסר ההסדרה של החינוך לידה עד שלוש : פגיעה קשה בתינוקות ופעוטות על ידי כוח אדם שלא עבר שום סינון ומסגרות חינוך ללא כל פיקוח.

המשבר המתמשך המאפיין את חינוך לידה עד שלוש מתבטא בכמה מאפיינים בולטים:

1. רק כ- 24-25% מהתינוקות ופעוטות נמצאים במעונות של ארגוני הנשים המפוקחים- לגבי היתר המדינה לא ממש יודעת מה קורה: חלקם נמצאים בגני ילדים פרטיים יקרים ואחרים בבתים ובסידורים לא מוסדרים שלא ברור מהי איכותם.

2. המטפלות במעונות היוום עובדות בתנאים קשים ביותר: שכרן נמוך, קבוצות הילדים המשויכות לכל מטפלת גדולות הרבה מעל ומעבר לסטנדרטים של ה-OECD. כפועל יוצא מכך רבות מהמטפלות שחוקות.

3. עד המעבר למשרד החינוך נדרשה מהמטפלות הכשרה מינימלית של כמה עשרות שעות כחלק מקבלת סוג 1 או סוג 2 של משרד הרווחה (כאילו מדובר בטכנאיות ולא במחנכות); מטפלות אלה כמעט שאינן עוברות סינון רציני כי מעונות היום מתקשים לגייס עובדות.

4. בעקבות כל המאפיינים הקודמים התגלו בשנים האחרונות מקרים רבים של התעללות בתינוקות ובפעוטות במסגרות פרטיות או במעונות תחת אחריות משרד הרווחה או משרד הכלכלה או משרד הכלכלה .

אחרי המחאה החברתית בשנת 2011 וביתר שאת בשנים האחרונות קמו מחאות כנגד האופן שבו נוהל ותפקד החינוך לידה עד שלוש במדינת ישראל. לעתים קרובות מחאות קמו בעקבות מקרים מזעזעים של התעללות שהביאו לעתים למות הפעוטות (כמו במקרה המזעזע של הריגתה של הפעוטה יסמין וינטה מהפעוטון "מאשה והדוב" מפתח תקווה). החלה גם התארגנות של אנשי מקצוע שדרשה את העברת האחריות על חינוך התינוקות והפעוטות למשרד החינוך. מספר פעמים במהלך העשור האחרון האחריות של חינוך לידה עד שלוש כמעט עברה למשרד החינוך, אבל תמיד עקב הסכמים קואליציוניים נשארה במשרד הרווחה או במשרד הכלכלה.

בשנת 2021, לפני כשנה, קרה ה"נס"- התקבלה החלטה על ידי הממשלה היוצאת להעביר, בהנהגתה של שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון, את אחריות הטיפול בתינוקות ובפעוטות למשרד החינוך. המהלך זכה לשם "הרפורמה של מעבר הגיל הרך למשרד החינוך". ההחלטה לגבי המעבר התקבלה בממשלה ביוני 2021 והמעבר עצמו בוצע בינואר 2022. מטרות המעבר הן לשפר את תנאי החיים במסגרות החינוך לגיל הרך, לשפר את ההכשרה ואת הפיקוח. ההודעה על המעבר נעשתה במשותף על ידי שרת החינוך יפעת שאשא ביטון, שר האוצר אביגדור ליברמן ושרת הכלכלה אורנה ברביבאי. הרפורמה כללה מספר מהלכים:

  1. שינוי יחס התקינה בתוך מסגרות מעונות היום
  2. הכפלת תקני הפיקוח
  3. מינוי ממונה הגיל הרך בכל רשות מקומית
  4. הכשרות, הדרכות וליווי 
  5. העברת תקציב לטובת בניית מעונות יום.

תוכנית מקיפה זו אמורה הייתה להיות תוכנית רב שנתית. משרד החינוך החל בבניית תשיתות ארגוניות לביצוע המהלכים. הרשויות המקומיות, ארגוני הנשים, המכללות להוראה גוייסו לטובת המהלך. במטה משרד החינוך הוקם גוף שכולל מדריכות ומפקחות בפריסה ארצית. אזכיר גם שהטיפול המפורט מעלה היה מטבעו טיפול חלקי כיוון שהוא התמקד רובו ככולו במעונות היום בלבד.

מובן לגמרי שלא כל מה שנעשה עד כה במה שקשור ליישום של הרפורמה היה מושלם. בסך הכל משרד החינוך פעל במהירות רבה מאוד כדי להקים את התשתית הארגונית המאפשרת את יישום הרפורמה. קשה מאוד להכשיר בבת אחת מדריכות, מפקחות ומטפלות שיהפכו בן לילה למומחיות לחינוך לידה עד שלוש. מעבר לכסף, המשימה המשמעותית ביותר בעיניי הוא הכשרה מעמיקה, מקצועית ורצינית של כל הדרגים העובדים בשדה שהם מצויים בלב הביצוע. וזאת כמובן על בסיס התקציבים העומדים לרשות מיישמי הרפורמה. בנוסף, יש להביא בחשבון שתהליך הבינוי של המעונות לוקח זמן.

ברור גם שאת הבעיות ביישום הרפורמה שהועלו בין היתר על ידי הגופים המפעילים, יש לאתר ויש לתקן, בצעדים מדודים ושיטתיים. זאת ועוד, ניתן לזרז או להאט את קצב היישום בהתאם לתקציבים העומדים לרשות קובעי המדיניות והרשויות המקומיות. עם זאת, הכרחי להמשיך ביישום הרפורמה תוך כדי בדיקה של הצעדים המיושמים והכנסת שיפורים מתמידים כחלק משיטת היישום.

החזרת האחריות של החינוך לידה עד שלוש למשרד הכלכלה (או הרווחה או התעשיה) המוצג באופן ציני כמענה לתלונות על יישום רפורמת המעבר של החינוך לידה עד שלוש למשרד החינוך, מהווה פגיעה קשה, בלתי מוסברת ובלתי מוצדקת בתינוקות ופעוטות וכן בהורים. הרי ברור לגמרי שהחזרת האחריות למשרדים שאינם מופקדים על חינוך ילדים לא באה כדי לשמור על זכויות הילדים. להיפך, יש בה פגיעה בזכויותיהם. הבעיות קשורות הן לאיכות העובדות וההכשרה שלהן והן לצמצום הפיקוח על הנעשה במסגרות החינוך. קשה מאוד לקבל החלטה ומהלך שיש בהם פגיעה בחינוכם ובאיכות חייהם של ילדים והורים. מחויבות המדינה באמצעות הממשלה הנבחרת היא לפעול לטובת האזרחים, לא כל שכן לטובת הילדים הצעירים. לא מתקבלת על הדעת החלטה שיש בה פגיעה וודאית באיכות חייהם של הילדים הצעירים ושל המשפחות. החזרת האחריות על החינוך לידה עד שלוש למשרד הכלכלה מהווה פגיעה וודאית בילדים והליכה אחורה בכל מה שקשור לחוזה בין המדינה לאזרחיה.

*להרחבה נוספת על בעייתיות ניהול תחום חינוך לידה עד שלוש ראו פוסטים שכתבתי בעבר בנושא, שנמצאים בעמוד המוקדש לחינוך תינוקות ופעוטות.

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.